İtalya’da fabrikada patlama: 8 işçi yaralandı, sendikalar grev kararı aldı

İtalya’nın kuzeyindeki Bolzano kenti yakınlarında bir alüminyum-çelik fabrikasında gece saatlerinde meydana gelen patlamada beşi ağır sekiz kişi yaralandı.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, 1936’dan bu yana faaliyetteki Bolzano alüminyum-çelik fabrikasında, yerel saatle 00.30 sıralarında patlama yaşandı. Patlamanın ardından çıkan yangında fabrikada görevli sekiz işçi yaralandı.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, yaralılar helikopterlerle hastanelere kaldırıldı. Yaralı işçilerden beşinin vücudunda ciddi düzeyde yanıklar olduğu kaydedildi. Bolzano Özerk Yönetim Vilayeti Başkanı Arno Kompatscher, fabrikadaki patlamanın çok ciddi bir kaza olduğunu ve olayın nasıl meydana geldiğini anlamaya çalıştıklarını söyledi.

Fabrikadaki patlamayla ilgili Bolzano Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı. Bu kapsamda, patlamanın neden kaynaklandığının tespit edilmeye çalışıldığı belirtildi.

Öte yandan, metal işletme sendikaları da olay nedeniyle 24 Haziran Pazartesi günü greve gitme kararı aldı. Ülkede geçen yıl iş cinayetleri sonucunda 1040 işçi hayatını kaybetmişti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir