Son dakika! Çanakkale’de orman yangını: Gemi trafiği askıya alındı

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangınla ilgili gelişmeleri dakika dakika aktarıyoruz.

18:06 18 Haziran 2024

YANGININ ÇIKIŞ NEDENİNİ AÇIKLADI

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale’de devam eden yangınla ilgili açıklama yaptı. Bakan Yumaklı, “ÇANAKKALE ECEABAT YANGININA MÜDAHALEMİZ SÜRÜYOR. Yine ANIZ YAKILMASIYLA başlayan ve ormana sirayet eden yangına; 9 Uçak,6 Helikopter, 67 kara aracımız ve 362 Ormanın Kahramanı’mızla müdahale ediyoruz.” dedi.

18:05 18 Haziran 2024

ANAFARTALAR KÖYÜ BOŞALTILDI

Yangının büyümesi ihtimaline karşı Anafartalar köyü tamamen boşaltılırken, vatandaşlara Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı tarihi Gelibolu yarımadasındaki 57. Alay ve Conkbayırı’na gitmemeleri uyarısı yapıldı.

 

18:05 18 Haziran 2024

TRAFİK ASKIYA ALINDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da “Çanakkale Boğazı gemi trafiği, Akbaş mevkisindeki orman yangını nedeniyle kuzey-güney tek yönde ve geçici olarak askıya alındı. Gemi trafiği, güney-kuzey tek yönlü olarak devam edecektir.” denildi.

18:05 18 Haziran 2024

KIYI EMNİYETİ AÇIKLAMA YAPTI

Kıyı Emniyeti’nden yapılan açıklamada, “Çanakkale Boğazı gemi trafiği, Akbaş mevkisindeki orman yangını nedeniyle kuzey-güney tek yönde ve geçici olarak askıya alındı” ifadeleri kullanıldı.

18 Haziran 2024

MÜDAHALE BAŞLADI

Eceabat ilçesi Kumköy mevkiinde yangın çıktı. Yükselen dumanları gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sevk edildi. Yangına arazözler ile karadan, havadan ise helikopter ve uçaklarla müdahale başladı.

Canlı Anlatım Özeti

  • YANGININ ÇIKIŞ NEDENİNİ AÇIKLADI
  • ANAFARTALAR KÖYÜ BOŞALTILDI
  • TRAFİK ASKIYA ALINDI
  • KIYI EMNİYETİ AÇIKLAMA YAPTI
  • MÜDAHALE BAŞLADI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir